Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bannerová Reklama

Bannerová reklama je nejúčinnější formou obrazové reklamy na internetu. Jedná se o rychlý a spolehlivý způsob, jak upoutat pozornost potenciálních zákazníků.

Počet inzerentů stále roste, konkurence o umístění v první desítce (vydávání výsledků vyhledávání a kontextové reklamě na pravé straně) také roste. Jako výsledek, aukční systém kliky (kdo nabídne více za klik, ten bude nad všechny jiné inzeráty) náklady za klik na vaše stránky u mnoha klíčových slov ještě dražší než u bannerové reklamy!

V kontextové reklamě kromě výhod zobrazení stránek u cílové skupiny, nastavení ceny za klik, zapnutí/vypnutí reklamního času je obecný nedostatek optimalizace pro vyhledávače: kontextové reklamy a optimalizace pro vyhledávače neprovádějí vizuální funkcí! Dokud uživatel se nepřihlásí s reklamy na vaši stránky, nebude vidět vaše logo, ani neocení váš styl.

Stojí za připomenutí, že bannerová reklamy je také "tvář" vaší firmy, která na první pohled odliší vás od konkurence, ihned vás rozpoznají. I když návštěvníkovi webu se zdá, že neobrátil žádnou pozornost na banner, informace získané od vizuálního centra, nevymazávají v mozku úplně. Jistě víte, ten pocit - někde jsem už to viděl. To znamená, že člověk bude pamatovat na to, že už viděl logo vaší společnosti, pak se vytváří iluze, že vaše firma je známá pro něj. Proto v tu dobu, kdy bude potřebovat výrobky nebo služby, které vaše společnost poskytuje, on si podvědomě vzpomene konkrétně o vás.

Bannerová reklama propaguje nejen váš produkt, jak moc vaše společnost.

Naše společnost se již řadu let úspěšně zabývá vývojem bannerů, log a dalších prvků a obrazů. Ceny si můžete prohlédnout v ceníku. Kromě toho vám pomůžeme co nejefektivněji umístit bannery v relevantních tematických oblastech a nejvíce známých místech, stránkách souvisejících témat.

Kontextová reklama

Už jsme si zvykli na tento dotaz v Seznamu a Google vydává výsledky ve dvou blocích: vlevo široký - hlavní a vpravo těsný - kontextová reklama. Konkurence v pravém panelu je mnohem nižší, z jednoho prostého důvodu: vstup do zóny je zpoplatněn. I když v seznamu výsledků vyhledávání vaše stránky mohou být kdekoliv, řekněme na dvacáté stránce, v reklamní jednotce - může být na prvním místě. A to není všechno! Mnoho stránek, například, účastníci programu Google AdSense, jsou umístěny u jejich kontextové reklamy, podle obsahu, který Google se snaží určit, v souladu s profilem webu.

Konkurence však tady je, v kontextovém bloku na první stránce se nevejdou všechny reklamy a na druhou se téměř nikdo nepodívá.

Principy optimalizace obsahu mohou být jen dva: dobře napsaný inzerát a cena za klik. Prvním se zabýváme my, o tom druhém se rozhodujete vy.

Klady kontextové reklamy:

  • začne pracovat okamžitě, ihned po zaplacení
  • umožňuje propagovat neoptimalizované, nebo dokonce stránky, které se nedá optimalizovat, např. Flash weby
  • optimalizovat více reklam je mnohem jednodušší a levnější než optimalizovat celý web